Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

W dniach 27-28.06 br. do Owiesna zjechali się czołowi wędkarze spławikowi okręgu wałbrzyskiego, aby tam rywalizować o miano Mistrzów Okręgu w trzech kategoriach: seniorów, kobiet i młodzieży U-23. W żadnej z nich nie było murowanego faworyta, więc zapowiadała się ciekawa dwudniowa walka.

Pierwszego dnia zawodników przywitała ładna, bezwietrzna pogoda, która ściągnęła na start ogólną liczbę 46 zawodników . O godzinie 7:00 przeprowadzono odprawę oraz losowanie sektorów i stanowisk, a po chwili wszyscy uczestnicy oczekiwali na sygnał, który umożliwił im wejście na wylosowane stanowiska oraz rozpoczęcie przygotowań do czterogodzinnej tury. Dwadzieścia minut po godzinie 8:00 zabrzmiał drugi tego dnia sygnał, po którym przeprowadzona została kontrola zanęt oraz przynęt. Podczas tej kontroli posypało się kilka karnych punktów za zbyt krótką siatkę, oraz za brak pudełek na robaki.

 

Trzeci sygnał miał miejsce dokładnie o godzinie 9:50 i właśnie wtedy zaczęło się bombardowanie łowiska. Nęcono głównie linie blisko brzegu pod baty o długościach 3-5m. Dziesięć minut później rozpoczęła się rywalizacja i widać było że różnice między najlepszymi będą niewielki i ciężko oszacować kto osiągnie najlepszy wynik, gdyż jedni łowili ryby drobne, a inni nieco grubsze. Oprócz brań niewielkich leszczyków, płotek i krąpi trafiały się odjazdy karpi, ale delikatne przypony nie wytrzymywały. Do podbieraków trafiały także liny, jednak większość była niewymiarowa. Praktycznie przez całą pierwszą turę pogoda była łaskawa dla zawodników, jednak pod koniec nad Owiesnem ukazały się ciemne chmury i 10 minut przed ostatnim sygnałem z nieba zaczął padać deszcz, który utrudnił nie tylko ważenie, ale także zwijanie całego wędkarskiego ekwipunku.

 

Po ważeniu okazało się że w sektorze A se Nniorów najlepszy był Waldemar Szywała (5480g), natomiast w drugim sektorze trzech zawodników (Krzysztof Kaźmierczak, Jacek Janus i Łukasz Kuszewski) uzyskało ten sam wynik - 5580g i tym samym każdy z nich otrzymał po 2 punkty sektorowe. Wśród kobiet jedynkę sektorową wywalczyła Anna Błaszczyk (5520g), a wśród młodzieży U-23 najlepszy okazał się Bartosz Rasiewicz (6420g).

 

Przygotowania do drugiej tury

 

W niedzielny poranek deszcz towarzyszył wędkarzom podczas losowania oraz przygotowania do zawodów. Na szczęście brzydka pogoda odpuściła i od początku łowienia deszcz nie uprzykrzał życia startującym zawodnikom. Podobnie jak pierwszego dnia najczęstszą zdobyczą były niewielkie płotki, leszczyki i krąpiki, jednak zdecydowanie więcej padało bonusów, a były nimi liny i karasie. Również tego dnia wyniki były bardzo zbliżone, dlatego też do chwili ważenia ryb nie wiadomo było kto okazał się zwycięzca.

Sektory seniorów wygrali Andrzej Moryl (5740g) i Andrzej Bobowski (5900g), a w klasyfikacji generalnej po dwóch turach najlepszy okazał się Krzysztof Kaźmierczak z czterema punktami sektorowymi. Pokonał on wagą Jacka Janusa i Waldemara Szywałę. Najlepszą kobietą drugiego dnia okazała się Alicja Długosz z wynikiem 6200g i dzięki temu została Mistrzynią Okręgu. Najwyższy wynik wagowy całych mistrzostw osiągnął Konrad Kuchciak, który w drugiej turze wyłowił z wody 6820g, co dało mu awans z drugiego miejsca na najwyższy stopień podium.

 


Po zawodach sędziowie w składzie Andrzej Tarasiuk i Józef Gurzęda wręczyli najlepszym pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, a uczestnicy rozjechali się w dobrych humorach do swoich domów.

Dodam jeszcze, że po raz kolejny z dobrej strony pokazali się członkowie koła PZW Bielawa, którzy wzorowo przygotowali łowisko pod zawody oraz zabezpieczyli akwen w czasie zawodów.

 

Wyniki:

 seniorzy - KLIKNIJ

kobiety - KLIKNIJ

U-23 - KLIKNIJ

 

Tekst i foto: Mateusz Dubik