Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

05.08-07.08.2016 roku odbyły się spławikowe Mistrzostwa Polski Kobiet i U23 na Kanale Dwory w Oświęcimiu. Mistrzostwom towarzyszyła wyjątkowa koleżeńska atmosfera oraz perfekcyjne przygotowanie terenu przez okręg PZW Katowice.


Kanał Dwory, jest to woda niezwykle trudna technicznie, wymagająca od zawodników perfekcyjnego przygotowania, oraz umiejętności połowu wieloma metodami, takimi jak: odległościówka, tyczka, skrót i uklejówka. Wielu zawodników poprzedziło Mistrzostwa długimi treningami, pozwalającymi rozpracować wodę na wiele sposobów.


W kategorii kobiet wystartowało 50 zawodniczek, natomiast w kategorii u23 41 młodzieżowców.


Mistrzostwa te miały swoją historię, którą w skrócie Konrad postarał się opowiedzieć.
„Na pierwszy trening przed mistrzostwami przyjechałem w czwartek. Przed przyjazdem, słyszałem, że od kilku dni leszcze dobrze współpracują i to na nich należy się skupić, by osiągnąć przyzwoity wynik. Zdecydowałem więc przetrenować 13m tyczkę. Trening pokazał, że trafiają się pojedyncze leszcze, które mogą dać przyzwoitą wagę, jednak tylko nieliczni zawodnicy potrafią się do nich dobrać. Podczas piątkowego treningu również próbowałem znaleźć sposób na wybredne „kabany” z tyczki. Ogromne ilości drobnej uklei, a także spora ilość sandaczy skutecznie utrudniały w budowaniu wyniku. Nagłe załamanie pogody w nocy z piątku na sobotę, zadecydowały, że postanowiłem przygotować się na każdą ewentualność. Pierwszą turę rozpocząłem od łowienia drobnej uklei, co jakiś czas sprawdzając tyczkę za leszczem, oraz skróta w poszukiwaniu wymiarowego okonia. Ta taktyka, okazałą się skuteczna, gdyż udało mi się wygrać środkowy sektor B, co dało możliwość walki o wysoką lokatę w całych zawodach. Podczas niedzielnych zmagań trafiłem do sektora A, gdzie dnia poprzedniego kilku zawodników osiągnęło świetne wyniki łowiąc duże leszcze z odległościówki.  Nie najlepsze losowanie, spowodowało, że postanowiłem konsekwentnie odławiać małe srebrne rybki. Pozwoliły mi one po raz kolejny wygrać sektor i z wynikiem 2 punktów wygrać całe zawody!
Do sukcesu przyczyniło się wiele osób, stąd bardzo chciał bym podziękować swojemu trenerowi – tacie Jackowi, za cenne wskazówki, Kołu PZW Kłodzko i Okręgowi  PZW Wałbrzych za pomoc finansową oraz wszystkim znajomym za ogrom rad pozwalającym dobrze przygotować się do mistrzostw.”

 

Połów z drugiej tury

 

 

Po podliczeniu wyników przyszła kolej na mistrzowską kąpiel :)

 

 

Najlepsi młodzieżowcy w Polsce

 

Tekst i Foto: Konrad Kuchciak