Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

W miniony weekend (15-16.08) udaliśmy się w podróż na drugi koniec Polski, aby tam rywalizować w prestiżowych zawodach o Puchar Wisły organizowanych przez firmę Sars - Wędkarstwo Wyczynowe. Zawody odbywały się w miejscowości Drewnica i można było spotkać tam wielu bardzo dobrych zawodników. W artykule Konrad przedstawia jaka była nasza taktyka, oraz jakiej użyliśmy zanęty.

 

Dnia 16.08.2015 odbyły się ogólnopolskie zawody o „Puchar Wisły”. Na zawody przyjechało ponad 100 wędkarzy z całej Polski. Królowa Polskich Rzek – Wisła płynęła bardzo powoli co między innymi przyczyniło się do słabych wyników. Dominującymi rybami były krąpie i babki, jednak dość często trafiały się również spore okonie, płotki i leszcze. Aby mieć jakiekolwiek szanse na złowienie kilku-kilkunastu ryb należało bardzo dokładnie przegruntować stanowisko i znaleźć najrówniejsze dno. Duże znaczenie miało również stosowanie cienkich żyłek z małymi haczykami.        Znaczna głębokość wymagała użycie sporej ilości wiążącej i rzecznej gliny służącej jako dociążnik. Częste donęcanie gliną z robactwem jak i zanętą pobudzało ryby do brań. Decydującym czynnikiem do złowienia jakiejś białej ryby było odpowiednie prowadzenie zestawu. Należało dość szybko puszczać zestaw, mając nad nim ciągłą kontrolę, gdyż ryby brały bardzo szybko i delikatnie. W zawodach wystartowaliśmy jako „Team Harison” w składzie: Konrad, Jacek i Mateusz. Drużynowo zajęliśmy 10 miejsce, a indywidualnie Konrad zajął 3 miejsce w kategorii juniorów.

Nasza mieszanka na osobę składała się z:
- 2kg Gold Line płoć Harison
-1kg Turbo Black MVDE
-0,25kg konopie prażone extra Harison
-0,25kg wanilia extra Harison
-0,5l melasa wanilia Harison
-8kg gliny rzecznej
-4kg gliny argile brune
-2kg ziemia bełchatowskaDodatkowo użyliśmy sporą ilość robactwa, tzn:
-0,8l jockersa
-0,2l ochotki hakowej
-0,25l castera
-0,25l pinki i białego parzonego

 

Zdjęcia z sobotniego treningu:

 

 

 

Zdjęcia z niedzielnych zawodów:

Tekst: Konrad Kuchciak

Foto: Sars - Wędkarstwo Wyczynowe, Konrad Kuchciak