Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Niezmiernie miło nam poinformować, iż reprezentant naszego okręgu Konrad Kuchciak wywalczył w Częstochowie brązowy medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U23 i tym samym potwierdził, że jego bardzo dobre wyniki w tegorocznych Eliminacjach do GPP nie były dziełem przypadku. W dalszej części tego artykułu dowiecie się jak wyglądały zawody okiem Konrada.

 

W dniach 3-5 lipca 2015 r. na zbiorniku Wodociągi w Częstochowie odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski Juniorów U14, U18 oraz U23. Zbiornik ten to dość chimeryczna i równa woda, gdzie aby zająć wysoką lokatę należało konsekwentnie odławiać drobną rybę i dołowić choć jednego „bonusa”. Rybą dominującą na tym łowisku była płoć (40-150pkt) oraz leszcz(50-200pkt). Często poławiane były sumiki karłowate oraz okonie. Przyłowem bywały leszcze, liny i jazie o wadze 700-2500pkt. Według mnie kluczem do sukcesu było wstępne nęcenie jak i konsekwentne donęcanie w trakcie zawodów. Podanie 10 litrów gliny dywanującej z niewielką ilością jockersa i kilku kulek gliny oraz zanęty ze sporą ilością robactwa pozwalało zatrzymać ryby w łowisku na dłuższy czas. Bardzo ważną rzeczą było zastosowanie małych haczyków (Roz.22-24), cienkich przyponów(0,05-0,07mm), lekkich spławików (0,5-0,75gr) oraz wyczekanie odpowiedniego momentu zacięcia. W I turze łowiłem w sektorze C, gdzie zająłem 3 miejsce z wagą 3150gr. Przegrałem wtedy z późniejszym Mistrzem Polski – Mikołajem Geislerem o 110gram najważniejszy tytuł.

Połów z I tury i bonusowy lin

 

Drugiego dnia zmagań wygrałem już sektor C z wagą 3755gr. Zdobycie 4 punktów sektorowych dało mi III miejsce w całych zawodach. Mistrzem Polski został wspomniany wcześniej Mikołaj Geisler z Piły, a drugi Grzegorz Kochański z Białegostoku. II miejsce przegrałem z Grzegorzem o zaledwie 5gram!!! Cóż, wygrywa lepszy .

Łopata z drugiego dnia


Chciałem serdecznie podziękować mojemu sponsorowi firmie Harison, Kole Kłodzko, Okręgowi Wałbrzych oraz Mojemu tacie bez których to na pewno nie osiągnął bym takiego sukcesu.

 


 


Mieszanka którą stosowałem na Mistrzostwach to:

Zanęta:
Harison Gold Series Płoć czarna 0,8kg
Konopie Prażone Harison 0,25kg
Pierniczek Płociowy Harison 0,25kg
Wanilia Extra Harison 0,25kg

Glina:
Ziemia bełchatowska Sars 4kg
Glina argile Sars 4kg
Glina rozpraszajaca Sars 2kg
Glina rzeczna Sars 2kg

Robaki :
Jokers - 0,8 l
Pinka - 0,25 l
Caster - 0,25l
Ochotka haczykowa  - 0,2l

 

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski w kategorii U23

 


Tekst i foto: Konrad Kuchciak