Niezmiernie miło nam poinformować, iż reprezentant naszego okręgu Konrad Kuchciak wywalczył w Częstochowie brązowy medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U23 i tym samym potwierdził, że jego bardzo dobre wyniki w tegorocznych Eliminacjach do GPP nie były dziełem przypadku. W dalszej części tego artykułu dowiecie się jak wyglądały zawody okiem Konrada.

W dniach 3-5 lipca 2015 r. na zbiorniku Wodociągi w Częstochowie odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski Juniorów U14, U18 oraz U23. Zbiornik ten to dość chimeryczna i równa woda, gdzie aby zająć wysoką lokatę należało konsekwentnie odławiać drobną rybę i dołowić choć jednego „bonusa”. Rybą dominującą na tym łowisku była płoć (40-150pkt) oraz leszcz(50-200pkt). Często poławiane były sumiki karłowate oraz okonie. Przyłowem bywały leszcze, liny i jazie o wadze 700-2500pkt. Według mnie kluczem do sukcesu było wstępne nęcenie jak i konsekwentne donęcanie w trakcie zawodów. Podanie 10 litrów gliny dywanującej z niewielką ilością jockersa i kilku kulek gliny oraz zanęty ze sporą ilością robactwa pozwalało zatrzymać ryby w łowisku na dłuższy czas. Bardzo ważną rzeczą było zastosowanie małych haczyków (Roz.22-24), cienkich przyponów(0,05-0,07mm), lekkich spławików (0,5-0,75gr) oraz wyczekanie odpowiedniego momentu zacięcia. W I turze łowiłem w sektorze C, gdzie zająłem 3 miejsce z wagą 3150gr. Przegrałem wtedy z późniejszym Mistrzem Polski – Mikołajem Geislerem o 110gram najważniejszy tytuł.

Połów z I tury i bonusowy lin

Drugiego dnia zmagań wygrałem już sektor C z wagą 3755gr. Zdobycie 4 punktów sektorowych dało mi III miejsce w całych zawodach. Mistrzem Polski został wspomniany wcześniej Mikołaj Geisler z Piły, a drugi Grzegorz Kochański z Białegostoku. II miejsce przegrałem z Grzegorzem o zaledwie 5gram!!! Cóż, wygrywa lepszy .