Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Kolejne z kół postanowiło otworzyć swoje zawody dla wszystkich członków Polskiego Związku Wędkarskiego, a mowa tutaj o kole PZW Kłodzko. Osobą, która w dużym stopniu się do tego przyczyniła jest Wiceprezes ds. Sportu tego koła - Jan Szydełko. Do zawodów przystąpiło 21 zawodników, co było niespotykane w latach wcześniejszych, kiedy w imprezach tego koła startowali tylko i wyłącznie wędkarze z Kłodzka.

Wędkarze z Kłodzka i okolicznych kół zaczęli zjeżdżać się nad staw w Korytowie jeszcze przed godziną 7:00, gdyż o tej właśnie godzinie zgodnie z komunikatem miała zostać przeprowadzona odprawa oraz losowanie stanowisk. Łowisko zostało podzielone na 2 sektory. Sektor A umiejscowiony był od strony parkingu, natomiast sektor B znajdował się po drugiej stronie zbiornika. Teren zawodów był wzorowo przygotowany przez koło i w porównaniu do roku poprzedniego akwen był wręcz nie do poznania.

 

Wiceprezes ds. Sportu - Jan Szydełko

 

Na starcie stawiła się czołówka wędkarzy z Kotliny Kłodzkiej, więc rywalizacja zapowiadała się niezwykle ciekawie. Po losowaniu okazało się że sektor A będzie sektorem śmierci, gdyż trafiło tam 5 faworytów do końcowego zwycięstwa. Nie oznacza to jednak, że poziom w drugim sektorze był niski, ponieważ i tam było kilku faworytów.

O godzinie 8:50 zabrzmiał sygnał, po którym do wody powędrowała zanęta ciężka. Wielką niewiadomą było to jak ryby zareagują na takie bombardowanie.

Kilka chwil później gdy rozpoczęła się rywalizacja widać było, że nie będzie łatwo. Brań jest bardzo dużo, jednak ryby rzadko dają się zaciąć, a gdy już się uda to na haczyku meldują się niewielkie płoteczki lub leszczyki o długości nieprzekraczającej 7cm. "Mikroskopijne" rybki są przeplatane nieco większymi, jednak tych drugich jest zdecydowanie mniej, zwłaszcza w sektorze A. Po drugiej stronie akwenu kilku zawodników od samego początku dobiera się do przyzwoitych płoci, a najlepiej radzi sobie Wojciech Płaziak, który tego dnia postawił tylko i wyłącznie na metodę skróconego zestawu.

Bezwietrzna i słoneczna pogoda sprawiła, że po chwili rywalizacji zrobiło się naprawdę gorąco. Miało to także bez wątpienia wpływ na dużą aktywność drobnicy z którą walczyli wędkarze. Z czasem pojawiać zaczęły się bonusy głównie w postaci karasi za 200-300 punktów. W trzeciej godzinie zawodów Konrad Kuchciak wyciągnął ładnego leszcza za około 800g i wyszedł wtedy na zdecydowane prowadzenie w sektorze A. Na przeciwległym brzegu nadal najskuteczniejszy był zawodnik z Międzylesia - Wojciech Płaziak, który przez połowę zawodów skutecznie odławiał płocie, a w drugiej części w jego łowisku zameldowały się leszczyki.

Po czterech godzinach zmagań zwycięzcami sektorów zostali wcześniej wspomniani przeze mnie zawodnicy: Konrad Kuchciak (3110g.) oraz Wojciech Płaziak (5680g.). Wyższa waga tego drugiego sprawiła, że stanął na najwyższym stopniu podium w całych zawodach, a na trzeciej pozycji uplasował się drugi zawodnik sektora B Bogusław Dubik (3090g.).

Ryby na drugie miejsce w całych zawodach

 

 

Na koniec najlepsi zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi od sponsora, którym była firma Harison. Dodatkową nagrodę otrzymał najmłodszy zawodnik imprezy - Polka Maciej (6lat).

 

 Najmłodszy uczestnik zawodów - Maciej Polka

 

 

3 miejsce - Bogusław Dubik

 

2 miejsce - Konrad Kuchciak

 

1 miejsce - Wojciech Płaziak

 

 

Wyniki:

 

Sektor A

 

  Nazwisko i imię Waga

Punkty

sektorowe

1 Skrzynecki Jerzy 640 9
2 Kmieć Tadeusz 685 8
3 Dubik Mateusz 1345 6
4 Kuchciak Konrad 3110 1
5 Kulak Ryszard 1360 5
6 Wojda Sławomir 505 11
7 Kuchciak Jacek 1985 2
8 Kaźmierczak Krzysztof 1685 3
9 Wyciszkiewicz Robert 1090 7
10 Kaszubowski Bogdan 550 10
11 Szczepanek Zygmunt 1535 4

 

 

Sektor B

 

  Nazwisko i imię Waga

Punkty

sektorowe

12 Szostaczko Andrzej 870 7
13 Wojda Andrzej 0 9,5
14 Polka Maciej 0 9,5
15 Płaziak Alfred 2305 5
16 Dubik Bogusław 3090 2
17 Gabryś Łukasz 2645 3
18 Szydełko Jan 2105 6
19 Płaziak Wojciech 5680 1
20 Kołodziejski Patryk 2425 4
21 Wojda Jarosław 650 8

 

Wkrótce więcej zdjęć.

Tekst i foto: Mateusz Dubik