Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Tegoroczne zawody o Puchar Międzylesia przyciągnęły zaledwie 4 drużyny, w skład których wchodziło łącznie 12 zawodników. Tak niska frekwencja spowodowana była tym, że na dzień 14 sierpnia zaplanowane zostały również doroczne zawody Autoland na zbiorniku Owiesno.

 

Poranek tego dnia zapowiadał ładną słoneczną pogodę, a termometry około godziny 6:00 pokazywały 14 stopni powyżej zera, a słupek rtęci rósł z każdą minutą. Uczestnicy tych zawodów po przyjeździe nad brzegi stawów w Szklarni zastali delikatni sfalowaną wodę. O 6:45 wszyscy zebrali się w miejscu zbiórki przy rybaczówce, gdzie sędzia główny przypomniał dobrze wszystkim znany regulamin zawodów, a następnie przeprowadził szybko i sprawnie losowanie stanowisk. Ekipy składały się z trzech osób więc staw nr 5 w Szklarni podzielony został na 3 sektory: sektor A od strony drogi, sektor B na grobli oraz C od strony świerków.

 

Ciężkie jest życie wędkarza :)

Paweł Wacławski oczekuje na branie

 

Po około godzinnym przygotowaniu stanowisk przyszła pora na nęcenie. Zawodnicy nastawili się głównie na łowienie z odłegłościówek i tylko nieliczni postanowili zanęcić miejsca bliżej brzegu. O godzinie 8:00 zabrzmiał drugi sygnał po którym rozpoczęła się rywalizacja. Na początku ryby brały dosyć intensywnie, a najlepsze efekty w pierwszej godzinie było widać u osób łowiących matchówkami. Po godzinie jednak stało się coś dziwnego i ryby nie brały już tak dobrze. Od drugiej godziny wyraźnie lepiej radzili sobie zawodnicy łowiący tyczkami. Dominującymi rybami były jak zwykle leszczyki, nieco rzadziej trafiały się niewielkie płotki i jazgarze. Te ostatnie są przeważnie zwiastunem tego, że w zanęcie nie ma ryb, którymi można szybciej budować swój wynik wagowy.

 

Bartłomiej Baszczak

 

Sektor C

 

Po czterech godzinach rywalizacji zawody dobiegły końca i rozpoczęło się ważenie złowionych ryb. Sektor A padł łupem Bartka Baszczaka, na grobli najlepszy okazał się Mateusz Dubik, a w sektorze przy lasku świerkowym zwycięzcą został Ryszard Kulak.

Po podliczeniu wyników najlepszą drużyną została Reprezentacja Koła Międzylesie (6pkt. sektorowych), drugie miejsce przypadło Team'owi Wyczyn-Wałbrzych.pl (6pkt. - niższa waga), a trzecią drużyną zawodów została Reprezentacja Koła Stronie Śląskie (7pkt.)

 

Najlepsze drużyny zawodów

 

Wyniki:

 

Sektor A

  Nazwisko i imię Drużyna Waga w g
1. Baszczak Bartłomiej PZW Międzylesie 2220
2. Wacławski Paweł PZW Stronie Śląskie 1510
3. Szydełko Jan Team Wyczyn-Wałbrzych.pl 1340
4. Grasela Adam Sklep Wędkarski Zbiz 590

 

Sektor B

  Nazwisko i imię Drużyna Waga w g
1. Dubik Mateusz Team Wyczyn-Wałbrzych.pl 2330
2. Markiewicz Wiktor PZW Stronie Śląskie 1360
3. Sidorowicz Jan Sklep Wędkarski Zbiz 970
4. Płaziak Alfred PZW Międzylesie 640

 

Sektor C

  Nazwisko i imię Drużyna Waga w g
1. Kulak Ryszard PZW Międzylesie 3780
2. Dubik Bogusław Team Wyczyn-Wałbrzych.pl 2340
3. Ślusarek Łukasz PZW Stronie Śląskie 1020
4. Zieliński Zbigniew Sklep Wędkarski Zbiz 800

 

Wyniki drużynowe:

  Drużyna Pkt. sektorowe Waga
1. PZW Międzylesie 6 6640
2. Team Wyczyn-Wałbrzych.pl 6 6010
3. PZW Stronie Śląskie 7 3890
4. Sklep Wędkarski Zbiz 11 2360

 

 

Krótki film z zawodów: Youtube

Pełna galeria zdjęć: KLIKNIJ

Tekst: Mateusz Dubik

Foto: Eliza Gruszka