Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Tym razem uczestnicy Dolnośląskiej Ligi Spławikowej zjechali się nad zbiornik w Topoli, by tam rywalizować w drugich zawodach tegorocznej edycji. Na dużym parkingu od strony „betonówki” stawiło się 17 ekip, co dało stuprocentową frekwencję.

Zbiórka zaplanowana została na godzinę 7:15 i wtedy to organizator drugiej tury Konrad Kuchciak powitał wszystkich zawodników, przedstawił sponsora zawodów firmę MATSFIHING.PL, a także sędziego głównego zawodów, którym był tego dnia Pan Eugeniusz Szydełko. Następnie zabrano się za losowanie sektorów oraz stanowisk. W pierwszej kolejności losowały drużyny, które na pierwszych zawodach miały otworki, a potem dorzucono numerki ze skrajnymi stanowiskami i szanse na skrajniaki miały pozostałe ekipy.

Organizator drugiej tury Konrad Kuchciak oraz sędzia główny Eugeniusz Szydełko

Losowanie okazało się niezwykle ciekawe, gdyż do sektora B trafiły drużyny, które w pierwszych zawodach zajęły 2, 3 i 4 miejsce (Fiume Wrocław, Team Wyczyn-Walbrzych.pl, WKS Bóbr II Jelenia Góra), a dodatkowo na tzw. stanowisku wyrównującym łowiła drużyna Team Bi Kolor, która wygrała pierwszą turę.

Po losowaniu wszyscy udali się na swoje stanowiska i przygotowywali się do zmagań. Na stanowiskach można było zobaczyć tyczki, odległościówki, a także krótkie baty do łowienia uklei. Od tygodnia ryb było mało i do końca nie wiadomo było, jaka metoda okaże się tego dnia najskuteczniejsza.

Team Domot

Team Bi Kolor

Łukasz Wierzbicki

O godzinie 9:50 zabrzmiał sygnał, po którym do wody poleciała zanęta ciężka, a po dziesięciominutowym „bombardowaniu” rozpoczęła się rywalizacja. Od początku zawodów zaczęto odławiać 20-centymetrowe jazie, które musiały wrócić do wody. Od czasu do czasu do siatek trafiały wymiarowe okonie (wymiar na Topoli 18cm), a po około godzinie rywalizacji zaczęły trafiać się pojedyncze większe ryby (jazie i leszcze), a także pojedyncze około 20-centymetrowe płotki. Zdecydowana większość tych ryb łowiona była na zestaw skrócony. Część zawodników próbowała bronić się uklejami, jednak te pojawiały się na chwilę, a następnie odpływały. W czwartej godzinie pokaz umiejętności dał zawodnik drużyny WKS Bóbr II Jelenia Góra Piotr Gliński, który w kilkanaście minut wyciągnął z wody 2 piękne jazie, leszcza oraz kapitalną płoć. Właśnie te ryby dały ekipie z Jeleniej Góry pierwsze miejsce zarówno w sektorze, jak i w całych zawodach – 3440g..

Drugie miejsce zajęła drużyna Team A.J. (2960g.), która wygrała sektor A, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Team Robaczki (1760g.).

Trzy najlepsze drużyny zawodów

Na zakończenie zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami, a nagrody ufundowane przez sponsorów zostały rozlosowane wśród uczestników.

Po tych zawodach sporo namieszało się w klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Spławikowej i 1 lipca w Zagórzu Śląskim rywalizacja o finał ogólnopolski PLWS będzie naprawdę ciekawa.