Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

W minioną sobotę (tj. 22.04.2017r.) odbyły się pierwsze zawody trzeciej już edycji Dolnośląskiej Ligi Spławikowej. Szczegółowa relacja organizatora pierwszej tury - Pawła Dawca po kliknięciu czytaj więcej.

 

Dnia 22.04.2017 r. w Zagórzu Śląskim odbyły się pierwsze zawody Dolnośląskiej Ligi Spławikowej.
W zawodach uczestniczyło 17 drużyn dwuosobowych. W trakcie odprawy wymieniono wszystkich sponsorów zawodów, a wśród nich byli:Portal wędkarski oraz wędkarski sklep internetowy, producent glin i klejówZanęty - Zakład Produkcji Zanęt Wędkarskich "STIL" Michał LeśniowolskiProducent spławików i żyłek wędkarskich

 


Ireneusz Opaliński


Centrum zoologiczno-wędkarskie Gekon Expert


Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów, bo gdyby nie oni nie mielibyśmy tak wspaniałych nagród.


Wracając do zawodów, pogoda tego dnia przywitała nas deszczem, mimo tego wszystkie z zapisanych drużyn stawiły się na zawody, w końcu wędkarze to twardzi ludzie i żadna pogoda im nie jest straszna. Na odprawia ustalono że zaczniemy łowić o godzinie 10.00 tak, aby każdy z wędkarzy mógł się spokojnie przygotować do zawodów. Ustalono również podział na dwa sektory, pierwszy z nich mieścił się na tzw. „Dzikiej Plaży”- sektor A i tam usadzono 9 drużyn, natomiast drugi na tzw. „Słonecznej”- sektor B i tam znajdowało się 8 drużyn. Sędziami zawodów byli kol. Andrzej Czop, oraz kol. Waldemar Szywała. Ryby dopisywały od samego początku, jednak w sektorze B było ich zdecydowanie mniej. Rybą dominującą tego dnia była płotka pomiędzy 50 a 150 pkt., natomiast przyłowami były pojedyncze okonie i jazie, a także leszczyki w granicach 25 cm., które niestety trzeba było wypuścić do wody, ponieważ wymiar obowiązujący na zbiorniku Lubachowskim to 30 cm.

Bogdan Tragarz ze swoją zdobyczą

 

 

Humory dopisywały :)


O godzinie drugiej przystąpiono do ważenia ryb. Łącznie w zawodach 33 zawodników i 1 zawodniczka złowili 111,630 kg. ryb.

Marek Męcik ze złowionymi rybami

 

Irek Opaliński z imponującym wynikiem 7290g.


Po zważeniu i podliczeniu wyników przystąpiono do wręczenia upominków od sponsorów oraz nagrodzono zwycięzców. Na początek rozlosowano nagrody od Firmy MATSFISHING, która ufundowała zanęty oraz kleje wędkarskie, którymi nagrodzone zostały trzy drużyny. Następnie rozlosowano Zanęty i dodatki wędkarskie ufundowane przez firmę STIL, a także przeczytano list od Pana Michała Leśniowolskiego. Na koniec rozlosowano zestawy spławików wędkarskich i żyłek, które otrzymaliśmy od firmy BALSAX z Kłodzka. Również nagrodzono drużynę, która miała najmniejszą wagę ryb, a była nią TKKF WOŁÓW z dedykacją na butelce, jaką wykonał Ireneusz Opaliński. Następnie przystąpiono dekoracji najlepszych drużyn.
Pierwsze miejsce zajęli Paweł Dawiec i Ireneusz Opaliński BI KOLOR z wynikiem 13080 pkt.
Drugie miejsce Rafał Bielewicz i Mateusz Braun Fiume Wrocław z wynikiem
9720 pkt.
Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Dubikowi oraz Jankowi Szydełko TEAM WYCZYN-WAŁBRZYCH.PL z wynikiem 12030 pkt.
Również nagrodzono zwycięzców indywidualnych zawodów, którzy otrzymali puchary ufundowane przez firmę BI KOLOR ze Świdnicy. Pierwsze miejsce otrzymało również pokrowiec na odległościówki firmy Browning ufundowany przez sklep Zoologiczno- wędkarski GEKON-EXPERT z Wałbrzycha.
1-miejce Ireneusz Opaliński 7290 pkt.- sektor A
2-miejsce Rafał Bielewicz 5740 pkt.- sektor B
3-miejsce Mateusz Dubik 7120 pkt.- sektor A

 

Najlepsze drużyny

 

Na koniec chciałby serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i do zobaczenia na Topoli. Dziękuję sędziom za pomoc w organizacji zawodów oraz Jurkowi Szołtaniakowi za przygotowanie całej dokumentacji.
Podziękowania również przesyłam dla Okręgu Wałbrzych za udostępnienie zbiornika na zawody.
Na koniec jeszcze raz Dziękuję wszystkim sponsorom za hojność jaką nam okazali.
Z pozdrowieniem wędkarskim Dawiec Paweł

 

Pełne wyniki - KLIKNIJ

 

Pełna galeria - TUTAJ

 

Tekst i foto: Paweł Dawiec